Sklepy na osiedlach zamieszkałych przez starsze osoby, zarobią na zniczach

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 30 października 2009 09:16

Sklepy na osiedlach zamieszkałych przez starsze osoby, zarobią na zniczach

Okresowe rozszerzenie oferty sklepu spożywczego o znicze najczęściej spotyka się z przychylnym przyjęciem ze strony kupujących. Szczególnie jeśli sklep zlokalizowany jest na osiedlu, gdzie miszka sporo starszych klientów. Oni zaopatrują się w znicze, albo bezpośrednio przed cmentarzem, albo właśnie w sklepie osiedlowym, bo na wycieczkę do hipermarketu nie mają często siły.


W ofercie niewielkiego sklepiku na warszawskim Śródmieściu kilkanaście dni przed 1 listopada pojawiły się znicze.
- Klientami mojego sklepu w większości są starsi mieszkańcy okolicznych domów. Staram się w ten sposób ułatwić im zakup zniczy przed świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Kilka lat temu pomyślałem, że byłoby to wygodne dla osób odwiedzających mój sklep, a ja mógłbym ciut więcej zarobić - mówi właściciel sklepu.
Właściciel sklepu kupił kilkaset zniczy w Makro Cash&Carry Polska. Wybrał kilka modeli świec, kierując się ceną i własnym gustem. Dodatkowo przywiózł do swojego sklepu kilkanaście zapasowych wkładów do zniczy.
- Po kilku latach doświadczeń wiem, że znicze trudno sprzedać po „sezonie". Dlatego staram się nie kupić ich zbyt wielu. Oczywiście, gdy zajdzie taka potrzeba dowiozę kolejne - dodaje właściciel sklepu.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane