Sklepy na stacjach benzynowych po Nowym Roku mogą mieć rekordowe obroty

Autor: dlahandlu.pl 31 grudnia 2009 08:56

Nowy Rok przypada w piątek. W ten dzień jest ustawowo wolny od handlu. Gdyby sklep został otwarty, to handlować w nim może tylko właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie. Pracować w handlu nie mogą osoby, które są zatrudnione w sklepie na podstawie umowy o pracę.

 Wynika to z kodeksu pracy, który stanowi, że "praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona". Nie ma przeszkód, by 1 stycznia pracował w sklepie sam właściciel, albo osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia. Co do kolejnych dni które przypadają w weekend nie ma uregulowań prawnych. Sklepy mogą być normalnie otwarte. Jednak wielu właścicieli przedłuży sobie noworoczny weekend
- Otworzę sklep dopiero 4 stycznia. Pracowałem w Wigilię, a także w niedzielę po świętach. Teraz zamierzam odpocząć - informuje właściciel sklepu z Pruszkowa.
Ten okres może okazać się bardzo dobrym dla sklepów na stacjach benzynowych. Te tradycyjnie są czynne 365 dni w roku. Potwierdza to właściciel sklepu na stacji w Otrębusach.
- W zeszłym roku 1 stycznia ruch wzmógł się w okolicach południa. Większość klientów nie przyjechała samochodem. Poszukiwane były artykuły spożywcze, napoje, alkohol. Sprzedaliśmy ich więcej niż w każdy inny dzień roku. Podejrzewam, że w tym roku te dwa dni będą rekordowe - twierdzi właściciel.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,49

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane