Sklepy nocne mogą stosować wyższe marże

Autor: Magdalena Brzózka, dlahandlu.pl 25 listopada 2009 09:04

Sklepy nocne mogą stosować wyższe marże

Właściciele całodobowych sklepów, które coraz częściej są czymś więcej niż przysłowiową budką z piwem, narzucają bardzo wysokie marże, bo klienci, którzy kupują w ich sklepach nie zwracają, jak w sklepach tradycyjnych, uwagi na ceny.

- Mój sklep jest jedyną czynną całą dobę placówką w okolicy, dlatego jeśli klientom zabraknie nagle papierosów, alkoholu lub podstawowych produktów spożywczych, przychodzą do mnie. Klienci, którzy przychodzą na zakupy po północy przeważnie nie zwracają uwagi na ceny. Kiedy kupują piwo czy papierosy, przeważnie nie pytają ile kosztują poszczególne produkty. Najwięcej wydają przeważnie osoby, które już wypiły jedno piwo - przyznaje właściciel całodobowego sklepu w Warszawie.

W weekend duże obroty sklep generuje na sprzedaży przekąsek takich jak: paluszki, chipsy, ciastka. - Zdaję sobie sprawę, że produkty w moim sklepie są czasem nawet o kilkadziesiąt procent wyższe niż w marketach czy dyskontach, jednak ze względu na specyfikę sklepu mogę sobie na to pozwolić. Cały czas mam klientów i nie mam powodów, żeby obniżać ceny - mówi handlowiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    27,40

  • Śr

    17,20

  • Min

    11,98

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane