Sklepy osiedlowe ucierpią na restrykcjach w handlu alkoholem

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 7 lipca 2009 09:09

Sklepy osiedlowe ucierpią na restrykcjach w handlu alkoholem

Zdaniem Piotra Hamana, prezesa zarządu firmy Merchandiser, ewentualne zmiany w regulacjach dotyczących handlu alkoholem mogą mieć poważne konsekwencje dla sklepów osiedlowych. - To te obiekty mogą znaleźć się w centrum zainteresowania ustawodawcy ze względu na stosunkowo największy dostęp do nich ze strony nieletnich - uważa nasz rozmówca.

Według niego jeśli ograniczenia w obrocie alkoholem będą bardzo poważne to mogą ucierpieć również inne kanały sprzedaży, np. stacje benzynowe, gdzie udział tej kategorii w całości obrotów sięga 30 proc. Mówi się choćby o obowiązku montażu monitoringu w każdym punkcie oferującym alkohol. Miałby on posłużyć do ewentualnej identyfikacji procederu sprzedaży alkoholu nieletnim. - W innym przypadku ten akurat sprzedawca nie powinien mieć problemów z zaostrzonymi rygorami sprzedaży - monitoring jest bowiem obecny na przeważającej liczbie stacji, a dodatkowa kamerka nie jest aż tak istotnym wydatkiem - przyznaje. Inaczej jest w przypadku małych sklepów osiedlowych, które najczęściej nie są monitorowane. Koszt prostego systemu telewizji przemysłowej to przynajmniej kilka tysięcy złotych.


Piotr Haman podkreśla jednak, że wszelkie te przypuszczenia muszą poczekać na wejście w życie nowych przepisów. - Nie wiadomo jakie będą intencje ustawodawcy jednak alkohol to prawie zawsze kwestia polityki, a ta wymyka się z zasad logiki w rozumieniu biznesowym - podsumowuje prezes Merchandisera.
W czerwcu ruszyła ogólnopolska kampania „Pozory mylą, dowód nie", apelująca o niesprzedawanie alkoholu niepełnoletnim i sprawdzanie ich wieku w dowodzie osobistym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane