Sklepy osiedlowe w dużych miastach mają potencjał

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 8 października 2009 09:11

Sklepy osiedlowe w dużych miastach mają potencjał

Pomimo ogromnej konkurencji na rynku super- i hipermarketów w dużych miastach wciąż z dobrym skutkiem funkcjonują a nawet powstają nowe sklepy osiedlowe. - O tym, że na rynku wciąż jest miejsce dla małych sklepów paradoksalnie decyduje „lenistwo" klientów, oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa - mówi nam właściciel niewielkiego warzywniaka na warszawskim Ursynowie.

Jego zdaniem pomimo funkcjonowania w okolicy kilku dużych sklepów należących do sieci handlowych jego placówka nie notuje spadków sprzedaży. - Wielu naszych klientów mówi wprost, że kupują u nas bo nie chce im się po niewielkie zakupy jeździć do któregoś z hipermarketów, gdzie z całą pewnością stracą wiele czasu choćby na staniu w kolejce do kasy - twierdzi nasz rozmówca. Oprócz tego swoje robi też trudniejsza sytuacja ekonomiczna. - Robiąc zakupy w małym sklepie łatwiej zachować kontrolę nad wydatkami. Jadąc do marketu prawie zawsze kupuje się o wiele więcej niż się planowało a w efekcie z portfela ubywa czasem znacząca kwota - mówi jedna z klientek sklepu.
Kolejnym argumentem za sklepami osiedlowymi jest panujące wśród klientów przekonanie, iż owoce i warzywa kupowane w warzywniakach są lepszej jakości niż te w dużych sklepach. - To stwierdzenie najczęściej jest nieuzasadnione ale nie widzę potrzeby wyprowadzania klientów z błędu - stwierdza z uśmiechem handlowiec.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane