Sklepy przystacyjne w wakacje mają o 40 proc. wyższe obroty

Autor: dlahandlu.pl 24 sierpnia 2009 10:52

Okres wakacji to dla stacji paliw czas zdecydowanego wzrostu sprzedaży sklepowej. Oprócz tradycyjnych hitów sprzedażowych w tym kanale, czyli alkoholi i papierosów, zdecydowanie rośnie w tym okresie zainteresowanie takimi kategoriami jak słodycze czy napoje.

- W wakacje przybywa wśród naszych klientów osób podróżujących z całymi rodzinami a to przekłada się na większe zakupy w sklepie - mówi nam kierownik jednej z podwarszawskich stacji BP. Według niego wzrost sprzedaży sklepowej w czasie wakacji sięga nawet 40 proc. - Osoby wyjeżdżające na wakacje zaopatrywały się u nas często w napoje, alkohol, słodycze a nawet dania gotowe czy pieczywo - mówi kierownik stacji.

Zyskują przede wszystkim stacje przy głównych trasach i w rejonach o wzmożonym ruchu turystycznym. W miejscach gdzie brakuje tradycyjnych sklepów to stacje stają się miejscem zakupów pierwszej potrzeby.
Co ciekawe większe zyski ze sprzedaży pozapaliwowej notowały w wakacje również stacje miejskie. - Z taką sytuacją mamy do czynienia właściwie co roku. Kierowcy tankujący u nas w wakacje częściej niż zwykle skuszą się na kupno napoju czy loda - przyznaje pracownik warszawskiej stacji Shell.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane