PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sklepy rezygnują ze sprzedaży piwa w butelkach zwrotnych

Autor: dlahandlu.pl 19 lutego 2010 08:35

Sklep na stołecznym osiedlu Sadyba zrezygnował ze sprzedaży piwa w butelkach zwrotnych o pojemności 0,5 l. W ten sposób właściciele rozwiązali problem wydawania kaucji za butelki. Do sklepu zgłaszali się bowiem 'klienci' zainteresowani wyłącznie odebraniem kaucji z zebranych gdzieś butelek, a nie zakupami.


Jak mówi właścicielka sklepu, piwo jest, obok pieczywa, najlepiej rotującym towarem, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. - Wtedy całkowite obroty są prawie dwukrotnie wyższe. Klienci kupują głównie piwo w puszkach. Sklep oferuje im również piwo w butelkach bezzwrotnych (pojemność 0,33 l i 0,66 l) oraz piwa czeskie, ale te schodzą z półek relatywnie rzadko.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • tonery_hp@o2.pl 2010-02-19 15:04:35

    Właściciel sklepu podjął bardzo złą decyzję. Wiele osób (w tym ja) preferuje piwo butelkowane, a nie puszkowe lub co gorsza z plastiku ! Decyzja jest też odwrotem od ekologii, a tkże zwiększa cenę piwa, gdyż piwo puszkowane jest droższe od identycznego w butelce. Sprawę kaucji można było rozwiązać w bardzo prosty sposób, który funkcjonuje wszędzie, czyli zwrot kaucji na podstawie paragonu z wcześniejszego zakupu. Dziwne, że sklep Sadyba o tym nie wiedział !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane