Sklepy rozszerzają zakres oferowanych usług

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 4 sierpnia 2009 09:21

Sklepy rozszerzają zakres oferowanych usług

Od sierpnia klienci sklepów Społem Olsztyn mają możliwość dokonywania płatności za rachunki w kasie sklepu. W placówkach oznaczonych plakatem VIA można płacić rachunki za usługi telekomunikacyjne, prąd, gaz czy telewizje kablowe lub satelitarne. Społem w Olsztynie liczy, że pozyska w ten sposób lojalnych klientów

- Chcemy, aby czas spędzony w sklepach „Społem" był przez nich jak najefektywniej wykorzystany, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić dodatkowe usługi. Mamy nadzieje, że bariera niepewności związana z tego typu opłatami zostanie szybko przełamana - mówi Stanisław Tunkiewicz, prezes spółdzielni.
Oprócz rachunków za pomocą zainstalowanych w sklepach terminali można opłacać raty kredytów, ubezpieczenia a także nabywać doładowania telefonów komórkowych. W przypadku doładowań telefonów komórkowych klient ma możliwość zapłaty gotówką lub kartą płatniczą.
Aktualnie maksymalna prowizja dla usługi „Moje Rachunki" wynosi 1,99 zł ,a w niektórych przypadkach jest niższa (0,99 lub nawet 0 zł dla wybranych rachunków). W związku z wdrożeniem usługi Społem Olsztyn wprowadził promocję, dzięki której prowizja przy płatnościach za energię elektryczną wynosi 0,99 zł.
Z usługi można korzystać w 23 sklepach Społem Olsztyn na terenie Olsztyna, Szczytna, Kętrzyna i Mrągowa.

Jednak nie we wszystkich sklepach wprowadzenie usług dodatkowych przyniosło oczekiwane korzyści. - Przez jakiś czas mieliśmy dostępną usługę Moje rachunki, okazało się jednak, że nasi klienci nie chcą w sklepowej kasie płacić za prąd czy gaz. Dlatego po jakimś czasie rozwiązaliśmy umowę z firmą pośredniczącą w tych opłatach - przyznaje Wojciech Śliwa, właściciel delikatesów Paleo. Okazało się, że wprowadzenie usługi przysparza sporo pracy księgowej przy rozliczenia, a bardzo rzadko generuje zadawalające przychody.

Przeczytaj także:

Umożliwienie klientom usług tego typu wiąże się z kosztami. Między innymi trzeba w to zaangażować pracowników, którzy muszą przejść odpowiednie szkolenie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Robert 2009-08-04 22:07:37

  Widział ktoś kiedyś fakturę za prąd ?

  Bo ja nie ...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,58

 • Śr

  3,38

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane