Sklepy specjalistyczne zyskują uznanie klientów

Autor: dlahandlu.pl 31 sierpnia 2009 12:37

Po okresie fascynacji zakupami w hipermarketach Polacy wracają do zakupów w specjalistycznych sklepach. Do łask wraca lokalna piekarnia, warzywniak, sklep mięsny i winiarski.

Na rynku sklepów specjalistycznch chcą zarobić zarówno duże korporacje jak i małe firmy. Ambra zapowiedziała, że do końca roku zamierza zwiększyć liczbę sklepów z winami z obecnych 15 do 40. Na rozwój sklepów specjalistycznych stawia Krzyszto Majer, właściciel Galerii Wina, który uważa, że ważną różnicą między sklepem delikatesowym a specjalistycznym jest fachowe doradztwo, ktorego klienci oczekują od sprzedawcy.

Z badania Shopper Trends, przeprowadzonego przez The Nielsen Company wynika, że zaczęła rosnąć liczba odwiedzin klientów w sklepach specjalistycznych. W 2007 roku Polacy w piekarniach kupowali 13 razy w miesiącu, a w 2008 roku już 16 razy. Wzrosła też liczba wizyt w warzywniakach z 9 do 10, a także w sklepach mięsnych z 7 w 2007 roku do 8 w 2008 roku.

Na tym trendzie korzystają zarówno sklepy ekologiczne takie jak Źółty Cesarz, czy też tradycyne takie jak Produkty Benedyktyńskie. Rynek nasyca się także piekarniami, oferującymi swoje wyroby. Piekarnia Pod Telegrafem to obecnie 115 specjalistycznych sklepów piekarniczo-cukierniczych o średniej powierzchni 60 m kw. W tym roku ma ich być 140. Rozwijać chcą się także Piekarnie Gromulski, oferując możliwość franczyzy.

Dzisiaj pojawiła się także informacja, że w Polsce rusza sieć sklepów specjalistycznych z serami pod logo Viando. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,89

  • Śr

    2,64

  • Min

    2,16

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane