Sklepy Społem najmocniej stracą na kryzysie

Autor: portalspożywczy.pl 29 października 2009 12:20

Pomimo tego, że kryzys sprzyja sieciom sklepów spożywczych to jednak nie wszystkie w równym stopniu poradziły sobie w tym trudnym okresie. Jak wynika z analizy Dun & Bradstreet słabnącą kondycję finansową wykazują sklepy Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem.

- Skostniała struktura organizacyjna, brak środków na promocję i reklamę oraz wyższe ceny w ogromnym stopniu wpłynęły na znaczne osłabienie kondycji finansowej poszczególnych sklepów. W efekcie Społem nie wytrzymuje konkurencji z powstającymi jak grzyby po deszczu dyskontami, które oferując ceny o 20 30 proc. niższe wypierają je z rynku - mówi Tomasz Starzyk, specjalista z firmy doradczej Dun and Bradstreet Poland.
- Ponadto wydaje się, że Społem praktycznie nie istnieje na rynku reklamy. A czas antenowy lokalnych rozgłośni radiowych czy też TV znacznie przekracza budżety firmy przeznaczone na promocję i reklamę - dodaje Tomasz Starzyk.
W Polsce działa obecnie ponad 390 spółdzielni Społem, do których należy ok. 5,5 tys. sklepów. Zrzeszonych w KZRSS Społem jest ok. 275 spółdzielni, które zarządzają 4 tys. placówek handlowych, o rocznym obrocie ok. 7,7 mld zł. Wraz z niezrzeszonymi spółdzielniami obrót wszystkich spółdzielni społemowskich może sięgnąć nawet 10 mld zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane