Sklepy spożywcze uciekają w objęcia franczyzy

Autor: franczyzawpolsce.pl 17 czerwca 2009 14:36

Adam Wroczyński z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych zauważa, że rozwojowi sieci na polskim rynku spożywczym towarzyszy spadek udziału w tym rynku segmentu sklepów tradycyjnych, zazwyczaj bardzo luźno lub nigdzie niezrzeszonych. Ogólna liczba sklepów spada, ale za to powstają coraz to nowocześniejsze, lepiej zaopatrzone, bardziej dostępne, a przede wszystkim szybciej reagującym na potrzeby konsumentów sklepów, zrzeszonych w sieciach - podaje portal franczyzawpolsce.pl

- Usieciowenie polskiego rynku sklepów spożywczych - mówi Wroczyński - będzie trwało w Polsce jeszcze kilka lat, dlatego że Polacy, jako konsumenci, doceniają wygodę dokonywania zakupów. - Tradycyjne sklepy osiedlowe mogą zachowywać swoją niezależność do momentu, gdy a: warunki rynkowe nie zmuszą właścicieli do poszukania wsparcia w formie przystąpienia do sieci ze sprawdzonym know-how i uznaną marką, b: sieci detaliczne nie wypracują sprawdzonego modelu "sklepu convenience", który będzie w stanie zastąpić tradycyjną formę sklepu "po drodze - kończy Wroczyński.

Szczególnie obecny kryzys powoduje, iż mniejsze sklepy starają się poszukiwać sprawdzonych partnerów, o solidnych fundamentach, z cenioną marką, gdyż tylko tego rodzaju współpraca może im pozwolić przetrwać gorszy okres na rynku. Wielu przedsiębiorców woli też „dmuchać na zimne" i zamiast otwierać placówki na własną rękę, zwraca się do specjalistów z dużym doświadczeniem na rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane