REKLAMA
REKLAMA

Sklepy szukają metod na dogrzanie pomieszczeń

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 29 stycznia 2010 09:07

Sklepy szukają metod na dogrzanie pomieszczeń

Ze względu na komfort klientów i konieczność zapewnienia pracownikom odpowiedniej temperatury w sklepie, wlaściciele szukają dodatkowych żródeł ciepła. Jednym ze sposobów ogrzewania wnętrz są nagrzewnice przenośne. Na rynku są dostępne urządzenia zasilane energią elektryczną, olejem i gazem.

REKLAMA

- Elektryczne nagrzewnice przenośne przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu. Konstrukcja i wyposażenie umożliwiają zastosowanie ich zarówno jako głównych źródeł ciepła, jak i źródeł dodatkowych używanych. Zwarta budowa, duża wydajność cieplna, cicha praca, brak emisji spalin oraz brak zużycia tlenu są cechami decydującymi o ich przydatności do ogrzewania pomieszczeń, w których przebywają ludzie - informuje Sławomir Raflik, z firmy Klima-Raflik.

Nagrzewnice elektryczne wyposażone są w regulowany termostat, pozwalający regulować maksymalną temperaturę w pomieszczeniu. Posiadają wbudowane mechanizmy zabezpieczające przed przegrzaniem i pożarem. Występują w wariantach różniących się mocą (od 3,3 kW do 22 kW). Dodatkowo mogą pracować w trybie wentylatora. Ich ceny zaczynają się od około 250 złotych.

Innym rodzajem nagrzewnic jest nagrzewnica wodna. To urządzenia podłączane bezpośrednio do istniejących instalacji centralnego ogrzewania i dzięki temu niezwykle ekonomiczne w eksploatacji. Sekretem urządzenia jest zastosowanie trójrzędowego wymiennika wodnego, co umożliwiło stworzenie urządzeń o mocach od 28 KW do 109 KW i stosunkowo niewielkich wymiarach. Ceny takich urządzeń zaczynają się od 1,5 tys. złotych. W sklepie do dogrzewania można wykorzystywać też nagrzewnice gazowe kosztujące od 1,5 tys. złotych.

- Urządzenie jest zasilane propanem lub mieszanką propan-butan, wyposażone w elektrozawór, kontrolę płomienia oraz termostat zabezpieczający w obudowie malowane proszkowo. Sprawdza się w ogrzewania małych i średnich pomieszczeń - informuje Sławomir Raflik.

Na rynku sprzedawane są także nagrzewnice olejowe. Są one najdroższe, kosztują kilka tysięcy złotych. Są przeznaczone do ogrzewania dużych
powierzchni typu myjnie, warsztaty, magazyny.

  • Redakcja 2010-01-29 10:14:47

    Poprawione

  • Griu 2010-01-29 10:09:32

    1500 tys. zł- to 1,5 mln (1.500.000) zł- za to można kupić system o mocy 10.000 kW a nie 100kW; ja staram się czytać ze zrozumieniem i oczekuję, by Ci co piszą też rozumieli o czym piszą

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA