Sklepy szukają metod na dogrzanie pomieszczeń

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 29 stycznia 2010 09:07

Sklepy szukają metod na dogrzanie pomieszczeń

Ze względu na komfort klientów i konieczność zapewnienia pracownikom odpowiedniej temperatury w sklepie, wlaściciele szukają dodatkowych żródeł ciepła. Jednym ze sposobów ogrzewania wnętrz są nagrzewnice przenośne. Na rynku są dostępne urządzenia zasilane energią elektryczną, olejem i gazem.

- Elektryczne nagrzewnice przenośne przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu. Konstrukcja i wyposażenie umożliwiają zastosowanie ich zarówno jako głównych źródeł ciepła, jak i źródeł dodatkowych używanych. Zwarta budowa, duża wydajność cieplna, cicha praca, brak emisji spalin oraz brak zużycia tlenu są cechami decydującymi o ich przydatności do ogrzewania pomieszczeń, w których przebywają ludzie - informuje Sławomir Raflik, z firmy Klima-Raflik.

Nagrzewnice elektryczne wyposażone są w regulowany termostat, pozwalający regulować maksymalną temperaturę w pomieszczeniu. Posiadają wbudowane mechanizmy zabezpieczające przed przegrzaniem i pożarem. Występują w wariantach różniących się mocą (od 3,3 kW do 22 kW). Dodatkowo mogą pracować w trybie wentylatora. Ich ceny zaczynają się od około 250 złotych.

Innym rodzajem nagrzewnic jest nagrzewnica wodna. To urządzenia podłączane bezpośrednio do istniejących instalacji centralnego ogrzewania i dzięki temu niezwykle ekonomiczne w eksploatacji. Sekretem urządzenia jest zastosowanie trójrzędowego wymiennika wodnego, co umożliwiło stworzenie urządzeń o mocach od 28 KW do 109 KW i stosunkowo niewielkich wymiarach. Ceny takich urządzeń zaczynają się od 1,5 tys. złotych. W sklepie do dogrzewania można wykorzystywać też nagrzewnice gazowe kosztujące od 1,5 tys. złotych.

- Urządzenie jest zasilane propanem lub mieszanką propan-butan, wyposażone w elektrozawór, kontrolę płomienia oraz termostat zabezpieczający w obudowie malowane proszkowo. Sprawdza się w ogrzewania małych i średnich pomieszczeń - informuje Sławomir Raflik.

Na rynku sprzedawane są także nagrzewnice olejowe. Są one najdroższe, kosztują kilka tysięcy złotych. Są przeznaczone do ogrzewania dużych
powierzchni typu myjnie, warsztaty, magazyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Redakcja 2010-01-29 10:14:47

    Poprawione

  • Griu 2010-01-29 10:09:32

    1500 tys. zł- to 1,5 mln (1.500.000) zł- za to można kupić system o mocy 10.000 kW a nie 100kW; ja staram się czytać ze zrozumieniem i oczekuję, by Ci co piszą też rozumieli o czym piszą

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane