Sklepy tracą koncesję za sprzedaż alkoholu nieletnim

Autor: Gazeta Krakowska 15 października 2009 10:40

W Nowym Targu 5 punktów straciło w tym roku koncesje na sprzedaż napojów alkoholowych. Jeden z nich piwa i wódki nie może sprzedawać po tym, jak policyjna kontrola ujawniła, że podaje on napoje wyskokowe nieletniemu - informuje Gazeta Krakowska.


- Chcemy, aby takich przypadków w ogóle nie było. Dlatego od 10 lat organizujemy w mieście szkolenia dla sprzedawców i właścicieli punktów, w których sprzedawany jest alkohol - mówi Marcin Jagła, naczelnik wydziału promocji i infrastruktury w nowotarskim magistracie.

- Tuż przed wydaniem koncesji odwiedzamy punkt, w którym będzie podawany alkohol, i instruujemy, jak nie dopuścić do sprzedaży nieletnim i nietrzeźwym.

Głównym powodem utraty koncesji jest najczęściej nieuregulowanie na czas opłaty koncesyjnej. Obecnie w mieście są 152 podmioty, które sprzedają piwa, wina i wódkę. Za sprzedaż tych dwóch pierwszych trzeba zapłacić 525 zł za rok. Za podawanie napojów wyskokowych powyżej 12 procent miasto pobiera 2100 zł rocznie. Dodatkowo sklepy i restauracje wpłacają do kasy miejskiej jeden procent od obrotu alkoholem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane