Sklepy upadną przez zmianę przejazdów

Autor: Gazeta Wyborcza 13 sierpnia 2009 09:20

Jest wstępny plan przebudowy węzła komunikacyjnego przy przejściu granicznym w Olszynie. Jednak właściciele pobliskich kantorów i sklepów mówią inwestycji "nie". - Nasze firmy upadną, bo klienci do nas nie dojadą - mówią przedsiębiorcy. Właśnie wysłali protest do wojewody - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Zmiany przewidują likwidację zjazdów, które umożliwiają podróżnym dojazd do strefy gospodarczej. Marek Cieślak, starosta powiatu żarskiego sformułował już protest w tej sprawie i wysłał go do wojewody Heleny Hatki. Cieślak domaga się wstrzymania inwestycji. Pod listem podpisali się także przedsiębiorcy.

- Prawa pracujących tu osób w przedstawionym projekcie stawiane są niżej od praw zwierząt, którym to przecież zapewnia się w realizowanych projektach dróg odpowiednie przejścia (nad i pod drogami) gwarantujące im prawidłowy rozwój i egzystencję - wyjaśnia dalej w treści protestu.W strefie gospodarczej mieszczą się m.in. kantory, sklepy, banki, siedziby firm. Znajduje tu pracę ok. dwustu osób. Większość z nich podpisało się pod protestem starosty Cieślaka. 

Pani Dorota Kardasz jest przerażona pomysłem GDDKiA. Nie wyobraża sobie dalszych losów swojego sklepu spożywczego, który prowadzi w cieszącej się zainteresowaniem strefie. - Nikomu nie będzie się chciało specjalnie objeżdżać, żeby się do nas dostać. Nie ma zjazdu, nie ma klientów. Z czasem zabraknie też pracy - przewiduje.

Przemysław Hamera, dyrektor zielonogórskiego GDDKiA tłumaczy, że nowe rozwiązanie zapewni większe bezpieczeństwo na drodze. Zaznacza, że projekt jest dopiero w fazie tworzenia.

 


Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MIESZKANKA INNEJ ULICY W BUKOWCU KOLO N. TOMYSLA 2009-08-14 14:46:51

  W BUKOWCU KOLO NOWEGO TOMYSLA ZROBILI ROWNIEZ ABSURDALNY PROJEKT DOBRZE ZE TAM NIE MIESZKAM. PROJEKTANT NAPEWNO NIE WIDZIAL TEJ MIEJSCOWOSCI NA OCZY.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,69

 • Śr

  2,80

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane