PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Sklepy upadną przez zmianę przejazdów

Autor: Gazeta Wyborcza 13 sierpnia 2009 09:20

Jest wstępny plan przebudowy węzła komunikacyjnego przy przejściu granicznym w Olszynie. Jednak właściciele pobliskich kantorów i sklepów mówią inwestycji "nie". - Nasze firmy upadną, bo klienci do nas nie dojadą - mówią przedsiębiorcy. Właśnie wysłali protest do wojewody - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Zmiany przewidują likwidację zjazdów, które umożliwiają podróżnym dojazd do strefy gospodarczej. Marek Cieślak, starosta powiatu żarskiego sformułował już protest w tej sprawie i wysłał go do wojewody Heleny Hatki. Cieślak domaga się wstrzymania inwestycji. Pod listem podpisali się także przedsiębiorcy.

- Prawa pracujących tu osób w przedstawionym projekcie stawiane są niżej od praw zwierząt, którym to przecież zapewnia się w realizowanych projektach dróg odpowiednie przejścia (nad i pod drogami) gwarantujące im prawidłowy rozwój i egzystencję - wyjaśnia dalej w treści protestu.W strefie gospodarczej mieszczą się m.in. kantory, sklepy, banki, siedziby firm. Znajduje tu pracę ok. dwustu osób. Większość z nich podpisało się pod protestem starosty Cieślaka. 

Pani Dorota Kardasz jest przerażona pomysłem GDDKiA. Nie wyobraża sobie dalszych losów swojego sklepu spożywczego, który prowadzi w cieszącej się zainteresowaniem strefie. - Nikomu nie będzie się chciało specjalnie objeżdżać, żeby się do nas dostać. Nie ma zjazdu, nie ma klientów. Z czasem zabraknie też pracy - przewiduje.

Przemysław Hamera, dyrektor zielonogórskiego GDDKiA tłumaczy, że nowe rozwiązanie zapewni większe bezpieczeństwo na drodze. Zaznacza, że projekt jest dopiero w fazie tworzenia.

 


Podobał się artykuł? Podziel się!
  • MIESZKANKA INNEJ ULICY W BUKOWCU KOLO N. TOMYSLA 2009-08-14 14:46:51

    W BUKOWCU KOLO NOWEGO TOMYSLA ZROBILI ROWNIEZ ABSURDALNY PROJEKT DOBRZE ZE TAM NIE MIESZKAM. PROJEKTANT NAPEWNO NIE WIDZIAL TEJ MIEJSCOWOSCI NA OCZY.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane