Sklepy wprowadzają zakaz dla dzięcięcych wózków

Autor: Dziennik Zachodni 31 lipca 2009 12:46

Zakupy to prawdziwa zmora dla rodziców z małymi dziećmi. Dzieje się tak za sprawą właścicieli sklepów, którzy wywieszają na drzwiach zakazy wjazdów wózków dziecięcych. Według szacunków taki zakaz wprowadziło już ok. 600 sklepów w całej Polsce - podaje Dziennik Zachodni.

 Według rzecznika praw dziecka takie zakazy to dyskryminacja rodziców. Wystąpił już w tej sprawie do Elżbiety Radziszewskiej, pełnomocnika rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn.

- Wywiesiłem zakaz, żeby uniknąć kradzieży. W wózku dziecięcym jest wiele zakamarków, gdzie można schować towar - tłumaczy się właściciel sklepu spożywczego na osiedlu Teofilów w Łodzi.

W obronie rodziców stanął Marek Michalak, rzecznik praw dziecka. - Działalność handlowa ma charakter publiczny i nie powinna wprowadzać żadnego rozróżnienia co do osób, które chcą dokonać zakupów w sklepie. Tymczasem docierają do mnie informacje dotyczące funkcjonowania w poszczególnych placówkach handlowych zakazu wstępu z wózkami dziecięcymi - mówi Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.

- Rodzice z wózkami dziecięcymi są wypraszani ze sklepów. Często takie praktyki stosowane są także wobec osób niepełnosprawnych. Trzeba to jak najszybciej zmienić. Zwróciłam się w tej sprawie do Ministerstwa Pracy i czekam na odpowiedź, jak rozwiązać ten problem - mówi Elżbieta Radziszewska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10985

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748244

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane