Sklepy z dopalaczami zmieniają asortyment

Autor: naszemiasto.pl 7 maja 2009 11:16

Wchodzi w życie ustawa delegalizująca 17 nowych substancji (pochodzących głównie z roślin orientalnych), które są - a właściwie były - składnikami tzw. dopalaczy. Były, bo firmy handlujące legalnymi substytutami środków odurzających wycofały już wszystkie artykuły zawierające zdelegalizowane rośliny oraz związki chemiczne.

 - Wycofaliśmy z naszych sklepów produkty z dopisanymi roślinami. Zastąpiliśmy je nowymi, legalnymi składnikami, które są także dostępne w innych krajach - twierdzi Piotr Domański, rzecznik firmy, która dostarcza dopalacze do kilkudziesięciu sklepów w Polsce.

Smoke, Spice oraz Ex-ses to nazwy środków, które musiały zostać wycofane, bo zawierają zakazane substancje. W Smoke był susz liści kratomu, drzewa południowoazjatyckiego, który palony lub wypijany w postaci wywaru dodawał energii oraz wprawiał człowieka w stan euforii. Teraz Smoke ma zastąpić Chaos, ale składu nowej używki dystrybutor nie ujawnił. Nowy środek, choć słabszy od poprzednika, a towarzysząca jego zażyciu euforia trwa krócej, wywołuje poważniejsze skutki uboczne - kaszel, ból głowy, otępienie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane