Sklepy z ekologiczną żywnością szukają pozastandardowych form promocji

Autor: Edyta Kochlewska, dlahandlu.pl 5 marca 2010 15:37

Właściciele sklepu Sudawia z żywnością ekologiczną na warszawskim Mokotowie zdecydowali się wyróżnić na rynku nie tylko zdrową ofertą wyselekcjonowanych produktów, ale także niekonwencjonalnymi formami przyciągania klientów do sklepu.

- W marcu organizujemy dla klientów malowanie jajek w towarzystwie pisankarek z Podlasia oraz koncert śpiewów ludowych Polesia (tereny
dzisiejszej Białorusi i Ukrainy). Mamy za sobą kolędowanie czy koncerty  jazzowe odbywające się "pomiędzy wędlinami a grzybkami w occie" - mówi Jacek Górski, właściciel sklepu Sudawia i franczyzobiorca działającego obok sklepu Produkty Benedyktyńskie. To tylko część pomysłów, która ściąga klientów zainteresowanych zdrową żywnością do sklepu. Zdaniem specjalistów ta grupa ludzi podatna jest na nietypowe formy związywania klienta ze sklepem, bo oczekują oni nie tylko ekologicznych produktów, ale także towarzyszącej temu filozofii działania. Jest nią bardziej aktywne spędzanie czasu, poszukiwanie tradycyjnych, zapomnianych receptur i form towarzyskiego odbierania rzeczywistości.

Z podobnych założeń wychodzą właściciele sklepu Żółty Cesarz na warszawskim Muranowie, którzy organizują wykłady na temat zdrowego odżywania, czy zapraszają klientów na badanie stanu skóry, wykonywane przez specjalistów dermatologów. 

Jak przyznają właściciel obu placówek takie działania generują duże zainteresowanie klientów i budzą ich lojalność. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane