Sklepy zmieniły końcówki cen z 99 gr na 78 gr - liczą na magię siódemki

Autor: Gazeta Wyborcza 21 grudnia 2009 12:45

Nowością sezonu w sklepach są końcówki cen. Część sieci zrezygnowało ze słynnej już końcówki "99 groszy" i zamiast tego stosują końcówki "78" lub "87". Zdaniem psychologów działa na nas magia szczęśliwej siódemki - czytamy w wywiadzie z Leszkiem Mellibrudą, psychologiem biznesu, udzielonym Gazecie Wyborczej.

Coraz częściej w marketach kasjerzy są instruowani na temat sposobu, w jaki mają rozmawiać z klientami, aby zwiększyć ich przywiązani edo sklepu. Często kasjerzy mają zwracać się do mężczyzn - głów domu, akcentując ich pozycję, a przy skanowaniu produktów wypowiadać "swoją" osobistą opinię. "Świetnie pan wybrał", "Jakie to tanie, gdzie pan to znalazł, też chyba sobie takie coś sprawię". Ma to zwiększyć poziom satysfakcji z zakupów, połechtać ego klienta.

Aby zwiększyć pozim zakupów ceny na półkach są umieszczone blisko siebie tak, aby klient musiał zatrzymać się i uważnie przeczytać informację. Zdecydowanie większe problemy w wielkim sklepie mają mężczyźni, którzy na zakupach spędzają o 1/4 czasu mniej niż kobiety, przez co robią zakupy mniej uważnie, a przez to częściej przepłacają.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane