Słoneczko : Nie mamy problemu z ewidencjonowaniem czasu pracy

Autor: Edyta Kochlewska, dla handlu.pl 21 maja 2009 09:14

Słoneczko : Nie mamy problemu z ewidencjonowaniem czasu pracy

- Ewidencjonujemy czas pracy zgodnie z przepisami. Mieliśmy kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy, która nie wykryła żadnych nieprawidłowości w prowadzeniu ewidencji - mówi Jolanta Sienkiewicz, prezes sieci sklepów Słoneczko.

- Zatrudniamy kadrową, która zajmuje się trzymaniem wszystkiego we właściwym porządku. Mamy 7 sklepów własnych, zatrudniamy 70 osób, więc jest przy tym sporo pracy - dodaje Jolanta Sienkiewicz. Firma wypłaca pracownikom należności za nadgodziny, a za pracę w niedzielę oddaje inny dzień wolny. Jednak Jolanta Sienkiewicz przyznaje, że część mniejszych sklepów może mieć problem z układaniem grafików zgodnych z przepisami prawa pracy, bo w sklepie zdarza się wiele sytuacji, w których najpierw reguje się na potrzeby klienta, a potem pracownika.

W ostatnich dniach Państwowa Inspekcja Pracy wydała raport, z którego wynika, że 90 proc. małych sklepów i co piąty supermarket narusza przepisy dotyczące prawa pracy. Zdaniem Andrzeja Falińskiego z POHiD problemy z ewidencjonowaniem czasu pracy w sklepach to stały kłopot, od co najmniej 10 lat. - W większych sklepach jest jeszcze jakiś nadzór wewnętrzny, działają systemy kontroli. W mniejszych sklepach często jest to prowadzone dość nieformalnie, ale nie mnie oceniać skalę tego zjawiska - dodaje Andrzej Faliński.

Dwa ze sklepów sieci Słoneczko nie pracują w niedzielę. - Ze względu na lokalizację ich otwieranie w niedzielę nie byłoby opłacalne - mówi Jolanta Sienkiewicz. 5 pozostałych pracuje w niedziele w zmniejszonym wymiarze godzin. - Chętnie wprowadzilibyśmy wolne niedziele w naszych sklepach, ale działając w ten sposób narażalibyśmy się na stratę zaufania klientów wobec naszej sieci, którzy będą przez to skłonni pozytywniej oceniać placówkę konkurencji, która zawsze jest oddana do ich dyspozycji - uważa Sienkiewicz.

W 2009 roku Słoneczko zamierza otworzyć cztery sklepy własne i od 20-30 franczyzowych placówek. Słoneczko to sieć niezależnych partnerów detalicznych funkcjonująca na rynku od 2002 roku. Sklepy Słoneczka działają głównie w województwie lubuskim, dolnośląskim i świętokrzyskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane