Słoneczko: Zakaz handlu w święta sprawdza się

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 15 kwietnia 2009 09:55

Zgodnie z obowiązującym prawem w Wielkanoc pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę mieli wolne. Jolanta Sienkiewicz, prezes sieci Słoneczko pozytywnie ocenia ten przepis.

- Dobrze, że Wielkanoc jest okresem, w którym pracownicy mają wolne. Im również należy się odpoczynek - ocenia Jolanta Sienkiewicz. Według niej dodatkowym argumentem jest to, że w te dni ruch w placówkach i tak nie byłby znaczący.
- Być może większość przedsiębiorców działających w handlu nie podzieli mojej opinii, ale uważam, że zakaz powinien zostać rozciągnięty na wszystkie niedziele. Polacy przyzwyczaili się robić w ten dzień wycieczki po sklepach, a znacznie lepiej byłoby gdyby spędzili ten czas z rodziną na spacerze - ocenia Sienkiewicz. - Chętnie wprowadzilibyśmy wolne niedziele w naszych sklepach, ale działając w ten sposób narażalibyśmy się na stratę zaufania klientów wobec naszej sieci, którzy będą przez to skłonni pozytywniej oceniać placówkę konkurencji, która zawsze jest oddana do ich dyspozycji. Tutaj rozwiązaniem byłoby właśnie wprowadzenie odgórnego przepisu, który zakazywałby handlu w niedzielę - uważa Sienkiewicz. Według niej spadek sprzedaży, który z takiego przepisu by wynikał, nie byłby dla firmy aż tak dotkliwy.
Słoneczko to sieć niezależnych partnerów detalicznych funkcjonująca na rynku od 2002 roku. Jego sklepy działają głównie w województwie lubuskim, dolnośląskim i świętokrzyskim

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane