Spar zamierza wejść w format convenience

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 17 sierpnia 2009 09:10

Spar zamierza wejść w format convenience

Do końca tego roku w sieci Spar w Polsce może pojawić się nawet 10 nowych sklepów. - Aktualnie posiadamy w Polsce 58 sklepów w różnych formatach oraz dwa centra dystrybucyjne - powiedziała nam Marta Kwiatkowska z centrali Spar Polska.

Zdecydowaną większość polskiej sieci Spar stanowią sklepy Spar Market. Jest to koncepcja skierowana do niezależnych sklepów detalicznych o powierzchni sprzedaży do 400 mkw., z pełnym asortymentem suchych produktów spożywczych i różnych artykułów o krótszej trwałości - głównie owoców i warzyw, produktów nabiałowych i mięsnych. Takich sklepów jest w Polsce już 51. Oprócz tego działa również jeden sklep formatu Eurospar. To z kolei koncepcja przeznaczona dla sklepów o powierzchni od 1000 do 2500 mkw. Są to sklepy, w których realizuje się głównie cotygodniowe, rodzinne zakupy. W niektórych sieciach krajowych Spar eksperymentuje się obecnie z Eurospar Freshmarketami, które prowadzą sprzedaż głównie świeżych artykułów spożywczych.


Sieć zamierza też rozwijać swoją działalność w formacie convenience. - W tej chwili mamy pięc sklepów tego formatu zlokalizowanych przy stacjach benzynowych, ale planujemy tę działalność rozszerzać - powiedziała nam Marta Kwiatkowska. Są to markety znajdujące się w Jeleniej Górze na stacji Orlen, w Mostkach przy BP, w Żarskiej Wsi również przy BP, w Lewinie Kłodzkim przy prywatnej stacji AS oraz w Cieszynie przy stacji Bliska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane