Specyficzna atmosfera przyciąga kupujących na bazary

Autor: Polska 16 listopada 2009 12:23

Na stołecznych bazarach można dostać warzywa, owoce, także egzotyczne, tradycyjną wędlinę u rzeźnika i świeże pieczywo. Klienci je lubią za specyficzną atmosferę i specyficzny wybór towarów - czytamy w Polsce.

- Jesienią warto zajrzeć po grzyby i zrobić przedświąteczne zakupy, np. kupić bakalie do bożonarodzeniowego ciasta - zachwala pani Elżbieta, bywalczyni bazarków. - Na bazarze jest taniej i zawsze można liczyć na radę, czasem porozmawiać o kulinarnych przepisach.

Metamorfozę niedługo przejdzie bazar przy ul. Banacha w Warszawie. Miasto ma plan zagospodarowania, kupcy i mieszkańcy protestują. Na miejscu dzisiejszego bazaru ma stanąć bowiem blok, który na parterze ma pomieścić kupców. Będzie ich, niestety, zdecydowanie mniej niż teraz.

Zmieni się także bazar na Wolumenie. Już wiosną warszawiacy będą mogli robić zakupy na tzw. bazarach jednodniowych. Pierwsi z tej nowej formy handlu skorzystają mieszkańcy Śródmieścia, Woli i Bemowa.

Założenia władz miejskich przewidują utworzenie po jednym targowisku w każdej dzielnicy, ale handel ma mieć charakter rotacyjny. Co tydzień targowiska będą organizowane na innej ulicy. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,78

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane