Spełnienie wymagań Sanepidu warunkiem otwarcia sklepu

Autor: twoja-firma.pl 9 września 2009 12:28

Aby uzyskać zgodę na otwarcie sklepu, a potem już podczas jego prowadzenia uniknąć kary podczas kontroli inspektora Sanepid-u, lokal powinien spełniać określone wymagania higieniczno-techniczne. Podłogi muszą być łatwe do czyszczenia, a na tzw. zapleczu kuchennym oraz w magazynie przeznaczonym do przechowywania żywności - również łatwe do dezynfekcji - informują eksperci portalu twoja-firma.pl.

Podłogi powinny być wykonane z materiałów nieprzepuszczalnych, nienasiąkalnych, toksycznych i zmywalnych. W kuchni powinien zostać wykonany spływ wody z powierzchni tych podłóg. Również powierzchnie ścian powinny być łatwe do czyszczenia, a na zapleczu kuchennym także i do dezynfekcji.

W tych pomieszczeniach, gdzie przetwarza się i obrabia żywność ściany powinny zostać pokryte - co najmniej do wysokości 2 metrów od podłogi - materiałem gładkim. Natomiast połączenia ścian i podłóg muszą być zaokrąglone. Drzwi prowadzące do pomieszczeń kuchennych należy wykonać z materiału łatwego do czyszczenia i dezynfekcji. Przy instalowaniu urządzeń ściekowych w kuchni, należy pamiętać o tym, aby były one kryte, a pokrywy kanałów, wypustów podłogowych i studzienek nie wystawały ponad poziom podłogi, lub nie tworzyły zagłębień.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • anonim 2015-08-15 09:38:37

    prosepzyiehaznadrozankidoszklepuisprawdziczpozodekszklepieuwuizikamarinodrozankaheosabrudyismierdzipiiokilezanaladzieisiedanaszkzkaopiwazklepowakogohsetoozluzywszklepiejescetakiegoszklepuniebylojaknadrozankahuwuiszikapipiiokuwibruduproseozamkiecieszklepu

  • miki 2010-11-30 10:21:49

    zastanawiam sie nad owtarciem sklepu spozywczego nie wiem jednak ile powiniem mieć wysokości sklep,czy sa jakies wymagania co do tego.Powiem ze chce przerobic pomieszczenie garazowe na sklep.czy to jest mozliwe??

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane