Spółdzielnie Społem chcą stworzyć Krajowe Biuro Zakupowe

Autor: portalspozywczy.pl 16 kwietnia 2010 10:11

Spółdzielnie Społem chcą stworzyć Krajowe Biuro Zakupowe

Ponad 50 spółdzielni Społem, w tym największe, zgłosiło gotowość uczestnictwa w ogólnopolskiej platformie zakupowej, jaką zamierza powołać KZRSS "Społem" po upadku Krajowej Agencji Handlowej. O planach jej utworzenia informowaliśmy na początku roku.

Zarząd Związku opracował nowe rozwiązanie wspomagające działalność spółdzielni w zakresie wspólnych zakupów, którego celem będzie prowadzenie negocjacji warunków handlowych z wybranymi producentami na rzecz zainteresowanych spółdzielni. Działanie takiej platformy umożliwi korzystniejsze pozyskanie wybranych produktów - nawet z pominięciem dystrybucji hurtowej.

Krajowe Biuro Zakupowe ma być powołane w ramach struktury KZRSS w oparciu o istniejącą spółkę zależną, która obecnie znajduje się w stanie uśpienia. Pozwoli to na szybkie uruchomienie działalności, bez rozpoczynania czasochłonnej procedury rejestracyjnej nowego podmiotu. Działania Biura ograniczałyby się do zadań zleconych i oczekiwanych przez spółdzielnie.

Przeczytaj także:

Nowa propozycja współpracy zakupowej zyskała już wstępną aprobatę ponad 50 spółdzielni, w tym największych, jak: PSS Białystok, PSS Szczecin, LSS Lublin, PSS Katowice, PSS Olsztyn, PSS Bielsko-Biała czy PSS Częstochowa oraz szeregu spółdzielczych grup zakupowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane