Społem Hajnówka: duże sklepy powinny powstawać na obrzeżach miast

Autor: dlahandlu.pl 1 kwietnia 2010 10:13

Zdaniem Mieczysławy Bogdanowicz, prezes "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Hajnówce,pomysł, aby stworzyć ustawę chroniącą drobnych handlowców jest dobry, może być jednak trudny do realizacji. - Przy obowiązującym prawie raczej nie jest to możliwe. Uważam jednak, że gminy powinny chronić handlowców poprzez przestrzeganie zasad sprawiedliwej konkurencji - mówi nasza rozmówczyni.

Według Mieczysławy Bogdanowicz dobrym pomysłem byłoby budowanie dużych sklepów sieciowych na obrzeżach miast, a nie w centrum. - W tej chwili w Hajnówce działają trzy Biedronki (dwie od ubiegłego roku) oraz Kaufland, a miasto liczy jedynie 18 tys. mieszkańców. To sprawia, że handel tradycyjny nie ma szans nie tylko na rozwój, ale i na zachowanie swojej dobrej niegdyś pozycji. W Hajnówce Społem ma aktualnie 14 sklepów. Nie myślimy o otwieraniu nowych, zależy nam na utrzymaniu rentowności funkcjonujących placówek - podsumowuje prezes hajnowskiej Społem.

"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce jest najstarszą i największą siecią handlowo-produkcyjną na lokalnym rynku. Spółdzielnia posiada 13 placówek handlowych oraz piekarnię. Powierzchnia handlowa sklepów to blisko 3000 mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11144

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane