REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Społem Hajnówka: duże sklepy powinny powstawać na obrzeżach miast

Autor: dlahandlu.pl 1 kwietnia 2010 10:13

Zdaniem Mieczysławy Bogdanowicz, prezes "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Hajnówce,pomysł, aby stworzyć ustawę chroniącą drobnych handlowców jest dobry, może być jednak trudny do realizacji. - Przy obowiązującym prawie raczej nie jest to możliwe. Uważam jednak, że gminy powinny chronić handlowców poprzez przestrzeganie zasad sprawiedliwej konkurencji - mówi nasza rozmówczyni.

REKLAMA

Według Mieczysławy Bogdanowicz dobrym pomysłem byłoby budowanie dużych sklepów sieciowych na obrzeżach miast, a nie w centrum. - W tej chwili w Hajnówce działają trzy Biedronki (dwie od ubiegłego roku) oraz Kaufland, a miasto liczy jedynie 18 tys. mieszkańców. To sprawia, że handel tradycyjny nie ma szans nie tylko na rozwój, ale i na zachowanie swojej dobrej niegdyś pozycji. W Hajnówce Społem ma aktualnie 14 sklepów. Nie myślimy o otwieraniu nowych, zależy nam na utrzymaniu rentowności funkcjonujących placówek - podsumowuje prezes hajnowskiej Społem.

"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce jest najstarszą i największą siecią handlowo-produkcyjną na lokalnym rynku. Spółdzielnia posiada 13 placówek handlowych oraz piekarnię. Powierzchnia handlowa sklepów to blisko 3000 mkw.

 
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 14656

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1215516

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA