Społem Hajnówka: duże sklepy powinny powstawać na obrzeżach miast

Autor: dlahandlu.pl 1 kwietnia 2010 10:13

Zdaniem Mieczysławy Bogdanowicz, prezes "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Hajnówce,pomysł, aby stworzyć ustawę chroniącą drobnych handlowców jest dobry, może być jednak trudny do realizacji. - Przy obowiązującym prawie raczej nie jest to możliwe. Uważam jednak, że gminy powinny chronić handlowców poprzez przestrzeganie zasad sprawiedliwej konkurencji - mówi nasza rozmówczyni.

Według Mieczysławy Bogdanowicz dobrym pomysłem byłoby budowanie dużych sklepów sieciowych na obrzeżach miast, a nie w centrum. - W tej chwili w Hajnówce działają trzy Biedronki (dwie od ubiegłego roku) oraz Kaufland, a miasto liczy jedynie 18 tys. mieszkańców. To sprawia, że handel tradycyjny nie ma szans nie tylko na rozwój, ale i na zachowanie swojej dobrej niegdyś pozycji. W Hajnówce Społem ma aktualnie 14 sklepów. Nie myślimy o otwieraniu nowych, zależy nam na utrzymaniu rentowności funkcjonujących placówek - podsumowuje prezes hajnowskiej Społem.

"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce jest najstarszą i największą siecią handlowo-produkcyjną na lokalnym rynku. Spółdzielnia posiada 13 placówek handlowych oraz piekarnię. Powierzchnia handlowa sklepów to blisko 3000 mkw.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane