Społem Hajnówka spodziewa się spadków sprzedaży

Autor: Tęcza Polska 9 lutego 2010 09:43

W wywiadzie udzielonym Tęczy Polskiej Mieczysława Bogdanowicz - prezes zarządu Społem w Hajnówce powiedziała, że kryzys miał wpływ na sytuację finansową Społem. - Jeśli klienci mają mniej pieniędzy w portfelach, to oczywiście mniej wydają. Sięgając po towary z półki sklepowej, zastanawiają się, czy zakup jest konieczny. Za 2009 rok prawdopodobnie odnotujemy spadek sprzedaży. Ma w tym swój udział fakt, że Hajnówka powoli pustoszeje. Faktem jest exodus młodzieży do dużych ośrodków, w poszukiwaniu lepszej szansy do życia - powiedziała prezes.

Obrót roczny spółdzielni wynosi ponad 32 mln zł. Dziennie odwiedza sklepy Społem w Hajnówce ok. 7 tys. osób. Cztery sklepy liczą ponad 200 m, a reszta to osiedlowe sklepy po 120 m kw, w tym po ok. 100 m powierzchni sprzedażowej. W sumie mamy 14 placówek handlowych. 

Firma planuje uruchomić centrum handlowe. Znajdą tam siedzibę nowe delikatesy, a reszta powierzchni zostanie wynajęta. Prezes przyznała, że brakuje jej systemu zakupowego tanich towarów do sklepów spółdzielni.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane