PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Społem może dostać odszkodowanie, bo nie mogło zmienić dostawcy prądu

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 22 września 2009 12:48

Firma dystrybucyjna EnergiaPro może zostać ukarana za to, że utrudniała sklepom wrocławskiej sieci Społem PSS Południe zmianę sprzedawcy energii - podaje Dziennik Gazecie Prawnej.


Urząd Regulacji Energetyki rozpoczął postępowanie wobec wrocławskiego dystrybutora prądu EnergiaPro. Grozi mu kara za utrudnianie sklepom z Wrocławia zmiany sprzedawcy. EnergiaPro następnego dnia po terminie, od którego przyłączeni do jej sieci odbiorcy mieli mieć nowego sprzedawcę, zawiesiła procedurę zmiany.

Regulator zarzuca EnergiiPro, że zastopowała zmianę sprzedawcy, tłumacząc to odbiorcom niedostosowaniem przez nich układów pomiarowych do przepisów prawa, a tymczasem to dystrybutor powinien je dostosować na swój koszt. EnergiaPro twierdzi, że część układu pomiarowego jest własnością odbiorcy i to utrudniło zmianę sprzedawcy.
Społem PSS Południe to sieć 14 placówek. Problem ze zmianą sprzedawcy ma kilka z nich. Handlowcy nie chcą podać ani od kogo teraz zamierzają kupować prąd, ani kim jest dotychczasowy dostawca. Z komunikatu URE wynika pośrednio, że sklepy chciały zrezygnować z usług EnergiiPro Gigawat, która została wydzielona z EnergiPro w 2007 roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11199

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane