Społem PSS Kościan: Z hipermarketami nie możemy walczyć ceną

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 1 kwietnia 2009 09:21

Społemowska Spółdzielnia w Kościanie powoli zaczyna odczuwać kryzys gospodarczy. W porównaniu do zeszłego roku odnotowano niewielki spadek sprzedaży. Większym powodzeniem cieszą się również produkty z tzw. niższej półki.

- Na razie nie jest to wielka różnica, niemniej można już mówić, że klienci zostawiają trochę mniej pieniędzy - mówi Barbara Gelert, prezes Społem PSS w Kościanie. - Widać też większe zainteresowanie tańszymi artykułami. Na przykład klienci chętniej kupują wprowadzony przez nas do sprzedaży chleb, którego cena jest niższa od przeciętnej.

W liczącym ok. 25 tys. mieszkańców Kościanie nie jest łatwo konkurować z supermarketami, których jest w mieście aż siedem. - Ceny w dużych sieciach handlowych są nieporównanie niższe. Zdarza się nawet tak, że cena jakiegoś artykułu, który akurat jest w promocji jest tam niższa niż cena po której kupujemy od dostawców ten sam produkt - mówi Gelert. - Ale walczymy. Mimo wszystko staramy się negocjować u hurtowników korzystne ceny. Stawiamy również na duży wybór artykułów świeżych i odpowiednią ich ekspozycję w sklepach - podkreśla.

Spółdzielnia stopniowo modernizuje swoje obiekty. - W zeszłym roku powiększyliśmy jeden z naszych sklepów z dwudziestukilku do osiemdziesięciu metrów kwadratowych, poddając go jednocześnie gruntownej modernizacji - mówi Barbara Gelert. Jeżeli w tym roku nic nie stanie na przeszkodzie spółdzielnia chce zmodernizować kolejny obiekt. - Cała powierzchnia istniejącego sklepu zostanie przeznaczona na salę sprzedażową, do której zostanie dobudowana część socjalną - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kościanie prowadzi siedem sklepów o powierzchni handlowej od 20 do 700 m kw. oraz stołówkę. Spółdzielnia jest członkiem Krajowego Związku Rewizyjnego w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane