Społem w Zamościu notuje kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży

Autor: dla handlu.p 8 czerwca 2009 09:11

Społem w Zamościu notuje kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży

Cztery pierwsze miesiące 2009 roku Społem PSS Robotnik zamknął 17 procentową zwyżką obrotów w działalności handlu detalicznego i 15,5 procentową zwyżką obrotów z działalności piekarniczej.

- Mieliśmy bardzo udany koniec 2008 roku. Wzrost obrotów w porównaniu z 2007 rokiem wynosił 18 proc. Podobne wyniki notujemy też w pierwszych miesiącach tego roku. Mamy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma - mówi Maria Wawrzaszek-Gruszka, prezes spółdzielni. Zamojska spółdzielnia Społem nie odnotowała wpływu kryzysu na wyniki sprzedaży. - Okazało się, że kryzys Zamościa nie dotknął. Nie ma tu dużego przemysłu, który w trakcie tego kryzysu ucierpiał. Nie było zatem grupowych zwolnień pracowników, czy innych dużych zdarzeń, które miałyby wpływ na zmniejszenie wydatków klientów - dodaje Maria Waerzaszek-Gruszka.

W okresie Wielkanocy firma notowała 20 proc. wzrost sprzedaży. Firma prowadzi 22 placówki handlowe, z czego połowa to większe sklepy o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych (największy z nich ma 1000 mkw.). Spółdzielnia zrzesza obecnie ponad 700 członków i zatrudnia ok. 400 pracowników.

Ostatnio Maria Wawrzaszek - Gruszka, prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Robotnik" w Zamościu otrzymała wyróżnienie Kobieta Przedsiębiorcza 2009 w plebiscycie "Dziennika Wschodniego". Statuetki zostaną wręczone w czasie uroczystej gali 25 czerwca w Dworze Anna w Lublinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane