REKLAMA
REKLAMA

Społem zarobi więcej na wynajmie, więc zmienia lokalizację sklepu

Autor: Gazeta Wyborcza 30 lipca 2009 10:43

Po ponad 50 latach znika najbardziej znany radomski sklep spożywczy - delikatesy na rogu Żeromskiego i Moniuszki, które były symbolem luksusu. Za dwa lub trzy tygodnie będzie działać w nowej siedzibie przy ul. Kelles-Krauza. Zdecydowały o tym względy ekonomiczne. Do Sezamu w miejsce Delikatesów wprowadzi się sklep obuwniczy.- podaje Gazeta Wyborcza.

REKLAMA

- Cała załoga i wyposażenie sklepu przeniosą się do nowego budynku przy ul. Kelles-Krauza - zapewnia Leszek Warchoł, wiceprezes PSS "Społem". - Nowy sklep będzie miał powierzchnię około 140 metrów kwadratowych. Powinien ruszyć między 15 a 20 sierpnia.

- Kamienica u zbiegu Moniuszki i Żeromskiego nigdy nie była własnością Społem - przypomina Warchoł. - Gdy czynsze znacznie wzrosły, utrzymywanie sklepu w tym miejscu przestało być opłacalne. Jesienią 2005 roku powierzchnia sklepu spożywczego w Sezamie znacznie się skurczyła, obok wprowadziła się drogeria Rossmann. Na wyprowadzce Delikatesów zmiany wokół Sezamu się nie skończą. PSS planuje rozpocząć wkrótce remont dziedzińca. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że proponowane przez nas zmiany budzą pewne kontrowersje - mówi wiceprezes Społem. - Przygotowujemy koncepcje, które przedstawimy do akceptacji [na ich temat musi się wypowiedzieć wojewódzki konserwator zabytków i wydział architektury urzędu miejskiego - przyp. red.]. Dopiero wtedy zdecydujemy, czy przebudowę przeprowadzimy, a jeśli tak, to w jakim zakresie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA