Sprzątanie sklepu zimą wymaga dobrego przygotowania

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 13 stycznia 2010 09:05

Sprzątanie sklepu zimą wymaga dobrego przygotowania

Zimą na posadzkach w sklepach pojawia się błoto pośniegowe i woda pozostała po rozpuszczeniu się resztek śniegu i lodu wniesionych przez klientów na butach. Sprzedawcy próbują walczyć z nim na kilka sposobów. Chyba najgorszym jest rozkładanie kartonów. A jest to dość powszechne. Przemoczony i rozdeptany karton zmienia się breję, którą trudniej usunąć z podłogi, niż samo błoto.

- Ścieramy podłogę na bieżąco mopem. Szef kupił spore wiadro i dużego mopa sznurkowego. Oprócz tego znak ostrzegający, że podłoga jest mokra. Tak na wszelki wypadek, żeby nikt się nie poślizgnął - informuje sprzedawczyni ze sklepu spożywczego w Pruszkowie.
W innym sklepie przed wyjściem pojawiła się wycieraczka, która ma zatrzymywać błoto na zewnątrz. Warunkiem jest, że skorzystają z niej klienci. Dlatego wycieraczka powinna być na bieżąco czyszczona.
- Zgarniam błoto z wycieraczki twardą szczotką. Kiedy ruch jest większy trzeba to robić nawet co pół godziny - informuje sprzedawczyni ze sklepu w Warszawie.
Producenci wycieraczek mają różne oferty dla handlowców chcących poradzić sobie z błotem pośniegowym. Na przykład wycieraczki, wykonane z włókna nylonowego z antypoślizgowym gumowym spodem. Są one przeznaczone do użytku wewnątrz sklepów. Guma ma zapobiegać przesuwaniu się wycieraczki po mokrej podłodze. Mata zakończona wzmocnionymi gumowymi rantami, które zapobiegają podwijaniu się jej brzegów. Wycieraczka może wchłonąć 6 litrów wody na m kw. Innym rozwiązaniem są gumowe maty ażurowe, których specjalnie uformowany spód daje naturalny drenaż. W sprzedaży znajdują się też m.in. wycieraczki z elementami czyszczącymi w postaci szczotek osadzonych w aluminiowych profilach nośnych.

Sprzedawcy przyznają jednak, że bez względu na to jakie ułatwienia wybiorą, najważniejsze jest sprzątanie podłogi sklepu na bieżąco, kilka razy w ciągu dnia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane