Sprzedając cygara i cygaretki trzeba liczyć na stałych odbiorców

Autor: dlahandlu.pl 24 marca 2010 09:39

Sprzedając cygara i cygaretki trzeba liczyć na stałych odbiorców

Wśród wyrobów tytoniowych znajdują się cygara i cygaretki. Nie są one tak popularne jak papierosy, ale bez trudu można je dostać w sklepach. Jest to kategoria bardzo niewielka w porównaniu do rynku papierosów - jej udział w sprzedaży wyrobów tytoniowych nie jest zbyt duży

- Są to produkty o wiele droższe od zwykłych papierosów, uznawane za luksusowe. Jednak warto je mieć w sklepie. Cygara są coraz częstszym podarunkiem dla kolegów po narodzinach syna. W moim sklepie mam kilku klientów którzy kupują cygara. Średnio jedno w tygodniu, na weekend. To oni sugerują mi czego chcieli by spróbować. Ma to swoje dobre strony nie sprowadzam towaru w ciemno i mam gwarancję zbytu - informuje właściciel sklepu z alkoholami.

Także cygaretki znajdują swoich amatorów. - Przeważnie są to panowie po pięćdziesiątym roku życia. Dla jednego z nich cygaretka jest sposobem na ograniczenie ilości dymu. Przekonuje, że cygaretki są mocniejsze, więc może ich mniej wypalić - twierdzi handlowiec.

Produkty uważane za luksusowe wymagają specjalnej oprawy. W sklepie cygara i cygaretki są zamknięte w podświetlanej, oszklonej szafce. Znajdują się w niej też akcesoria. - Traktuję je jako wystrój. Nie zdarzyło mi się żeby ktoś chciał kupić obcinarkę do cygar lub przyrząd do ich gaszenia. Sprzedają się wyłącznie cygara i cygaretki. Czasem wraz z nimi klienci kupują zapałki, gdyż podobno nie powinno się ich podpalać zapalniczką - informuje sprzedawca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane