Sprzedawcy narażeni są na choroby kręgosłupa

Autor: dlahandlu.pl 25 lutego 2010 08:47

Jak wykazały badania ergonomiczne, praca na stanowisku kasjera-sprzedawcy wiąże się z ryzykiem obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego. - By zminimalizować ryzyko zagrożenia, pracodawca powinien zwrócić uwagę na przestrzeganie norm transportu indywidualnego oraz umożliwić pracownikowi zmianę pozycji pracy, odpowiednią ilość przerw oraz skrócenie pracy na tym stanowisku - mówi Ewa Mieszczanin, ekspert ds. BHP.

- Źródło zagrożenia stanowią takie czynności jak przenoszenie zbyt dużych ciężarów, wykonywanie pracy w wymuszonej pozycji ciała oraz powtarzalność ruchów - mówi Ewa Mieszczanin.

Najbardziej narażeni są pracownicy super- i hipermarketów. Szacuje się, że w ciągu niespełna 6 godzin pracy przez ręce takiego pracownika przechodzi prawie 3 tys. produktów o łącznej masie ponad 2 ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • trela23 2015-04-24 18:21:50

  Zapraszam do Serpol na ul.Perzyńskiego to dopiero akrobacje a Pani pisze o BHP,chyba w snach.Tam coś takiego nie istnieje.Złam się ale przyjdź do pracy i się pokarz a zostanież może usprawiedliwiony,ale dotykaj nosem do ziemi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,46

 • Min

  2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane