Sprzedawcy sezonowi nie instalują kas fiskalnych

Autor: Gazeta Prawna 4 września 2009 11:40

W wakacje urzędnicy fiskusa częściej sprawdzali podmioty działające sezonowo. Podatnicy najczęściej nie posiadali kas fiskalnych i nie wykazywali sprzedaży. Wystawione przez trzy miesiące mandaty przyniosły budżetowi kilkaset tysięcy złotych - czytamy w Gazecie Prawnej.

W łódzkim sprawdzano podatników dokonujących sprzedaży towarów i usług w różnego rodzaju placówkach handlowych, gastronomicznych, myjniach samochodowych. 

Jak wyjaśnia Mirosława Torenc z UKS w Olsztynie, zespoły kontrolne monitorowały punkty handlowe towarzyszące, odbywającym się na Warmii i Mazurach imprezom, np. Piknik Country w Mrągowie, Rajd Polski w Mikołajkach, inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem. Ujawniono, że w wielu miejscach pomimo obowiązku nie zainstalowano kas fiskalnych lub nie ewidencjonowano w nich sprzedaży.
- Szacujemy, że co najmniej co druga transakcja przechodziła poza ewidencją, na czym tracił budżet państwa - ocenia Mirosława Torenc.
Również Jolanta Strojna z UKS w Kielcach stwierdza, że najczęściej spotykaną nieprawidłowością była sprzedaż z pominięciem ewidencji na kasie fiskalnej mimo jej posiadania. Do sporadycznych sytuacji można zaliczyć niewydawanie paragonów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane