Sprzedaż produktów ekologicznych poza sklepem dobrym sposobem na promocję

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 29 kwietnia 2009 09:51

Sprzedaż produktów ekologicznych poza sklepem dobrym sposobem na promocję

Społem WSS Śródmieście prowadzi obecnie sprzedaż żywności ekologicznej w 12 swoich placówkach osiągając obroty w wysokości prawie 600 tys. zł rocznie. W ramach promocji spółdzielnia prowadzi także sprzedaż poza swoimi placówkami oraz prowadzi liczne działania proekologiczne.

- Sprzedajemy i promujemy nasze produkty ekologiczne biorąc udział w okolicznościowych imprezach związanych z ochroną środowiska. Uczestniczymy w Dniu Ziemi, Międzynarodowym Dniu Spółdzielczości, jarmarkach i targach spółdzielczych. Braliśmy również udział w sopockiej Cepeliadzie, pojawiamy się też na cyklicznej imprezie Nowy Świat Smaków - mówi Jolanta Jędrzejewska, kierownik sekcji marketingu Społem WSS Śródmieście. - Podczas takich imprez występujemy w pełnej krasie. Pojawia się obudowany regał, odpowiednie wywieszki cenowe, dekoracyjne elementy zieleni, tak aby odwiedzający kojarzyli nasz udział w tych imprezach z placówkami spółdzielni - dodaje Jędrzejewska.

Spółdzielnia prowadzi również działania wspomagające sprzedaż i rozpowszechnienie swojego ekologicznego programu. Prowadzi promocje i degustacje, umieszcza również informacje o artykułach handlowych w swoich gazetkach promocyjnych. Do promocji wykorzystuje również stronę internetową, stara się też być obecna w mediach lokalnych i branżowych. Organizowane są również spotkania z producentami, dystrybutorami.

Firma stara się również działać w szerszym kontekście: nie tylko sprzedaje zdrową żywność, ale podejmuje również działania o charakterze proekologicznym. Spółdzielnia wycofała ze swoich sklepach bezpłatne foliówki, zastępując je torbami ekologicznymi. Zawiązana również została współpraca ze stowarzyszeniem działającym na rzecz świadomej konsumpcji i Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade), dzięki której placówka z największym wyborem Eko-produktów znalazła się w spacerowniku - warszawskim przewodniku między innymi opisującym miejsca gdzie dostępna jest zdrowa żywność. Od miesiąca firma ma również podpisaną umowę z organizacją odzysku, dzięki której w sklepach znajdują się pojemniki na zużyte baterie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane