REKLAMA
REKLAMA

Sprzedaż ryb pod okiem inspektorów

Autor: PAP 15 grudnia 2009 09:17

Świąteczne karpie nie będą mogły już pływać w za małych basenach, a sprzedawcy nie mogą pakować żywych ryb do torebek foliowych, czy siatek - podaje PAP.

REKLAMA

Znowelizowana 24 kwietnia ustawa o ochronie zwierząt "wpisała ryby, w tym karpia, do listy pozostałych zwierząt" i tym samym określiła zasady ich uśmiercania, przechowywania i sprzedaży. Do wszystkich wojewódzkich lekarzy weterynarii dotarło już pismo Głównego Lekarza Weterynarii Janusza Związka, w którym powiatowym lekarzom weterynarii zwrócono uwagę na konieczność monitorowania sposobu transportu, sprzedaży oraz zabijania ryb.

Karpie mogą przebywać w punktach sprzedaży i podczas transportu tylko w basenach, w których istnieje możliwość napowietrzania wody.
W praktyce, żywych karpi nie można już pakować kupującym do torebek foliowych, czy siatek. Uśmiercenie i patroszenie ryby może się odbywać tylko za parawanem, przez uderzenie karpia w głowę. Inne sposoby są uznane za niehumanitarne.

Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów grożą mandaty. 

  • Jacek 2010-02-22 19:33:53

    chciałbym podzielić się z Państwem pewną uwagą dotyczącą humanitarnego uśmiercania ryb. Kursy takie organizuje Instytut rybactwa Śródlądowego za które kasuje 200 zł. Pomimo iż posiadam wyższe wykształcenie rybackie musiałem poddać się wymogowi uczestnictwa w wspomnianym kursie, pomijając iż uczono nas o rzeczach infantylnych. Posiadanie owego kursu jest potrzebne aby otrzymać dofinansowanie z zrównoważonego sektora rybołówstwa po ryby 2007 -2013. Jak już człowiek wszystko nazbiera łącznie z rzeczami absurdalnymi jak pieczątka dodatkowa prawomocności na numerze weterynaryjnym okazało się że Agencja Restrukturyzacji i modernizacji Rolnictwa nie ma pieniędzy bo ilość wniosków przewyższyła pulę pieniędzy na środku 2.2 .Następnym wymogiem pseudo otrzymania pieniędzy jest przedłożenie danych do IRS - u danych objętych tajemnicą gospodarczą m.i. o ilości ryb handlowych jak i obsadowych. IRS też prowadzi działalność handlową i może konkurencji utrudnić życie. Dziwi mnie że ten rozbój prowadzi się przy pełnej akceptacji prawa. Chciałbym sie dowiedzieć w związku z tym czy IRS w tym wypadku stoi ponad prawem , czy nie powinna go ograniczać zasada konkurencyjności. Czy dotaje są dla wszystkich czy wybranych kolesi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA