Sprzedaż w święta o 20 proc. wyższa niż przed rokiem

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 15 kwietnia 2009 09:06

Sprzedaż w święta o 20 proc. wyższa niż przed rokiem

W przedświątecznym tygodniu zamojskiej spółdzielni Społem PSS Robotnik udało się osiągnąć sprzedaż o 20 proc. większą w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Magnesem przyciągającym klientów były dobrze przygotowane działy z produktami świeżymi.

Wbrew pojawiającym się bez przerwy medialnym doniesieniom o kryzysie gospodarczym okres przedświąteczny w Społem PSS w Zamościu wypadł wyjątkowo dobrze. Spółdzielnia zanotowała sprzedaż większą o około 20 proc. - Szczerze mówiąc trochę się tego spodziewaliśmy, bo cały pierwszy kwartał był lepszy niż ubiegłoroczny - zdradza Maria Wawrzaszek-Gruszka, prezes spółdzielni.

 Firma prowadzi 22 placówki handlowe, z czego połowa to większe sklepy o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych (największy z nich ma 1000 m kw.) - Najlepsze wyniki udało się nam osiągnąć właśnie w tych większych placówkach - informuje prezes spółdzielni.

Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni duże znaczenie w budowaniu lojalności klientów wobec sieci odgrywają mocne działy artykułów świeżych. - Obok handlu, prowadzimy również działalność produkcyjną. Posiadamy w sumie pięć zakładów, których wyroby piekarnicze i cukiernicze w 60 proc. zaopatrują nasze sklepy, reszta natomiast trafia do innych placówek handlowych, nawet poza granicami Zamościa. Pod względem produkcji pieczywa udało nam się wyrobić silną markę na lokalnym rynku - podkreśla Maria Wawrzaszek-Gruszka.

Również sprzedaż mięs, wędlin, warzyw i owoców jest mocną stroną spółdzielni. - Kluczowe znaczenie odgrywa dobór odpowiednich dostawców. Równie ważna jest odpowiednia ekspozycja towaru. Artykuły świeże są magnesem, który przyciąga do nas klientów - podsumowuje prezes. 

Przeczytaj także:

 Spółdzielnia zrzesza obecnie ponad 700 członków i zatrudnia ok. 400 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane