Sprzedaż wódki utrzymuje się na stałym poziomie

Autor: dlahandlu.pl 25 lutego 2010 11:58

Sprzedaż wódki nie podlega sezonowości. Poziom sprzedaży utrzymuje się, wzrastając w okolicach świąt i popularnych imienin.

Wódka i inne rodzaje alkoholi gwarantują stały pozom zysków. Mocne trunki sprzedają się mniej więcej tak samo dobrze na przestrzeni całego roku. W tej kategorii nie występują sezonowe, letnie wzrosty, tak jak ma to miejsce w przypadku piwa.

- Jedyne wzrosty to święta i długie weekendy. W przeciągu ostatniego roku poziom sprzedaży wódki praktycznie się nie zmienił. Moje zamówienia w hurtowniach nie zmieniają się. Za to modyfikuję marki wódki. Klienci nie przywiązują się do marki. Co więcej chętnie ją zmieniają próbując nowości. Mam na myśli wódki najtańsze i ze średniego przedziału cenowego. Obecnie największą estymą wśród kupujących cieszy się Czysta Żołądkowa Gorzka, wcześniej był to np. Absolwent, czy Bols - informuje właściciel stołecznego sklepu.

Jego opinię potwierdza sprzedawczyni z podwarszawskiej placówki handlowej dodając, że sezonowe wahania sprzedaży można połączyć z pojemnością butelek. - Wiosną i latem sprzedajemy około jedną trzecią więcej wódek w butelkach 100 i 200 ml. W ciepłych miesiącach oczywiście wzrasta także sprzedaż piw - informuje sprzedawczyni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane