Średnia cena karpia w osiedlowym sklepie - 13 zł za kg

Autor: Gazeta Wyborcza 24 grudnia 2009 08:24

W tym roku za średnią pensję możemy kupić trzysta kilogramowych karpi. To o 80 sztuk więcej niż przed rokiem. Według danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej spożycie ryb w zeszłym roku wzrosło o 4 proc., do 13,5 kg na jednego Polaka. Coraz więcej osób je ryby co najmniej raz w tygodniu. W okresie świątecznym największą popularnością cieszą się karpie - podaje Gazeta Wyborcza.


Jak informuje regionalny serwis Głos Szczeciński cena karpi w tym roku nie zmieniła się i wynosi od 8 zł za kg w hipermarketach do 13 zł w osiedlowych sklepach rybnych. Sprzedaż ryb oferuje także sklep internetowy a.pl. Przed świętami cena karpi patroszonych wynosiła tu 20,34 zł za kilogram, a filetów 37,34 zł za kilogram. Oprócz tego ze świeżych ryb w sprzedaży są: pstrągi, łososie, sumy i sandacze.

Świeże całe karpie w swojej ofercie ma także jeden z większych hipermarketów online - sklep francuskiej sieci E. Leclerc - cena - 10,99 kg za kilogram. Z kolei w innym dużym sklepie internetowym e-food.pl znajdziemy łososie, pstrągi czy dorsze, ale już nie karpie.

Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej jemy coraz więcej wietnamskich i chińskich ryb. W 2008 r. cena kilograma tych ryb wyniosła średnio 3,39 zł i była dwukrotnie niższa niż polskich ryb.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane