PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Średnia płaca w Społem Agustów to 2362 zł

Autor: Tęcza Polska 8 lutego 2010 14:48

W styczniowym wydaniu magazynu Krajowej Rady Spółdzielczej "Tęcza Polska", nr 1/2010 Bogusław Samel - prezes Społem w Augustowie powiedział: Dzisiaj ze względu na dużą konkurencję coraz trudniej jest realizować sprzedaż detaliczną. Musimy ciągle obniżać naszą marżę. Przykładowo marża w detalu średnio wynosi 14,67 proc. brutto, natomiast w gastronomii 62%, tj. cztery razy więcej.

Jego zdaniem aby dobrze zarządzać siecią sklepów trzeba koniecznie mierzyć efekty prowadzonej działalności, czyli sprzedaży i produkcji.  - Możemy to zrobić dzięki systemom informatycznym. Obecnie mamy skomputeryzowaną całą gastronomię, produkcję i handel. To jest duży plus - powiedział Bogusław Samel.

Receptą spółdzielni na sukces jest sprzedaż towarów świeżych tj. mięsa, wędlin, owoców i warzyw w odpowiednich warunkach, które szybko rotują i są kredytowane przez dostawców.

Społem w Augustowie prowadzi działalność handlową (20 sklepów), produkcyjną (piekarnia z ciastkarnią) i gastronomiczną (restauracja "Albatros" i dwa bary szybkiej obsługi). Zatrudnia 189 osób, z tego prawie 90 proc. to kobiety.  Średnia płaca w firmie wynosi 2362 zł, a średnia sprzedaż brutto w barach Bartek i Ptyś, prowadzonych przez spółdzielnię to około 150 tysięcy miesięcznie, a w restauracji Albatros - 250 tysięcy. Razem sprzedaż gastronomii po 11. miesiącach to 4.434 tys. zł, przy marży sięgającej 62 proc. obrotu.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane