Średnia płaca w Społem Agustów to 2362 zł

Autor: Tęcza Polska 8 lutego 2010 14:48

W styczniowym wydaniu magazynu Krajowej Rady Spółdzielczej "Tęcza Polska", nr 1/2010 Bogusław Samel - prezes Społem w Augustowie powiedział: Dzisiaj ze względu na dużą konkurencję coraz trudniej jest realizować sprzedaż detaliczną. Musimy ciągle obniżać naszą marżę. Przykładowo marża w detalu średnio wynosi 14,67 proc. brutto, natomiast w gastronomii 62%, tj. cztery razy więcej.

Jego zdaniem aby dobrze zarządzać siecią sklepów trzeba koniecznie mierzyć efekty prowadzonej działalności, czyli sprzedaży i produkcji.  - Możemy to zrobić dzięki systemom informatycznym. Obecnie mamy skomputeryzowaną całą gastronomię, produkcję i handel. To jest duży plus - powiedział Bogusław Samel.

Receptą spółdzielni na sukces jest sprzedaż towarów świeżych tj. mięsa, wędlin, owoców i warzyw w odpowiednich warunkach, które szybko rotują i są kredytowane przez dostawców.

Społem w Augustowie prowadzi działalność handlową (20 sklepów), produkcyjną (piekarnia z ciastkarnią) i gastronomiczną (restauracja "Albatros" i dwa bary szybkiej obsługi). Zatrudnia 189 osób, z tego prawie 90 proc. to kobiety.  Średnia płaca w firmie wynosi 2362 zł, a średnia sprzedaż brutto w barach Bartek i Ptyś, prowadzonych przez spółdzielnię to około 150 tysięcy miesięcznie, a w restauracji Albatros - 250 tysięcy. Razem sprzedaż gastronomii po 11. miesiącach to 4.434 tys. zł, przy marży sięgającej 62 proc. obrotu.

 

 

 


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane