REKLAMA
REKLAMA

Stawki czynszy ustalane w zależności od dochodowości branży

Autor: Gazeta Krakowska 30 czerwca 2009 12:07

Radni Platformy Obywatelskiej przygotowali dla Krakowa program wspierania przedsiębiorczości. Jego założenie to referowanie drobnych usług i małych firm. Organizowanie przetargów celowych na lokale wyłącznie dla danej branży. Czynsze mają być regulowane nie ze względu na lokalizację, ale na dochodowość branży. - Bar mleczny nie może płacić takiego samego czynszu jak bank - mówi radny Kośmider - czytamy w Gazecie Krakowskiej.

REKLAMA

W ramach programu dojdzie do przyspieszenia prywatyzacji miejskich lokali użytkowych, w których działają firmy. Jest ich w mieście prawie 3 tys. W zeszłym roku przez długotrwałe procedury wykupiono tylko 17, a chętnych jest ok. 250 przedsiębiorców. Prywatyzacja części placów targowych. Nie tych zabytkowych, ale położonych w odległych dzielnicach. Nabywcy placów, mając akt własności, będą chętniej inwestować w ich rozbudowę i utrzymanie. Na nowych i rozwijających sie osiedlach mają powstawać "Mini Centra Handlowo-Usługowe" zamiast jednego wielkiego supermarketu dla całej dzielnicy. 

Zakończenie prac przyspieszyła marcowa radykalna podwyżka czynszów, która uderzyła w przedsiębiorców działających w centrum miasta.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA