Stawki za lokal w Śródmieściu Warszawy od 16,6 do 391,8 zł/mkw.

Autor: dlahandlu.pl 9 marca 2010 10:38

W Warszawie najem lokali użytkowych odbywa się głównie poprzez przystąpienie oferentów do organizowanych przez dzielnice konkursów i przetargów. Lokale mają ustalone indywidualne stawki minimalne. Stawki czynszu pozyskiwane od oferentów są bardzo zróżnicowane. Elementami mającymi wpływ na ich wysokość są między innymi: lokalizacja (dzielnica, ulica, front, oficyna) jak i konkretne miejsce na danej ulicy, rodzaj prowadzonej działalności przez przyszłego najemcę, powierzchnia lokalu.

Stawki za lokal w Śródmieściu Warszawy od 16,6 do 391,8 zł/mkw. - Najwyższe stawki osiągają bardzo dobrze widoczne i łatwo dostępne lokale o funkcji gastronomicznej w dzielnicy Śródmieście. Dla przykładu, w dzielnicy Śródmieście uzyskane stawki czynszu w konkursach i przetargach przeprowadzonych w II półroczu 2009r. kształtowały się w przedziale od najniższej 16,60 zł/mkw. do najwyższej 391,80 zł/mkw. - mówi Magdalena Łan z biura prasowego Urzędu Miasta Warszawy.

Zgodnie z przepisami i zawartymi umowami najmu lokali, corocznie następuje waloryzacja stawki czynszu o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszany przez prezesa GUS za rok ubiegły.

Ponadto została dopuszczona możliwość obniżenia stawek czynszu, gdy: najemca udostępnił toalety zlokalizowane w wynajmowanym lokalu do użytku publicznego; pozyskał lokal w wyniku wygranego przetargu lub konkursu i oczekuje na wydanie zgody na rozpoczęcie prac remontowych w lokalu; są prowadzone przez m.st. Warszawa roboty, utrudniające najemcy prowadzenie działalności w lokalu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane