Stoisko z warzywami i owocami pomoże przyciągnąć klientów

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 10 września 2009 09:07

Stoisko owocowo-warzywne to dział, którym mały sklepik osiedlowy może śmiało konkurować z dużym supermarketem. Właściciel placówki powinien jednak zadbać o jego odpowiednie wyposażenie, dostosowane do rodzaju sprzedaży (samoobsługa czy sprzedaż zza lady) i zakresu oferty. Zdaniem ekspertów często jest to element traktowany po macoszemu.

- Gdybyśmy porównali współczesne meble z tymi sprzed kilku lat, przekonalibyśmy się, jak bardzo dynamiczny jest ten rynek. Zmiany są widoczne we wszystkich elementach, począwszy od wyglądu mebla (kompozycja kształtów i kolorów), jego przeobrażenia pod względem funkcjonalności, konstrukcji oraz rodzaju materiałów użytych do jego wykonania - twierdzą eksperci z firmy Norco. Ich zdaniem niebagatelny wpływ na wystrój i rozwiązania zabudowy stoisk owocowo - warzywnych miała zmiana sposobu obsługi, a dokładnie wprowadzenie sprzedaży samoobsługowej.

Standardem stało się także, że meble na stoisko owocowo - warzywne wyposażone są w lustra oraz oświetlenie. Halogeny zamontowane w regale oświetlają asortyment, a w połączeniu z lustrem tworzą efekt świeżości i obfitości asortymentu.

Zdaniem projektantów z Norco sklepy, które myślą o częstej zmianie aranżacji, powinny wybrać metalowe meble wykonane z elementów, które można dowolnie ze sobą zestawiać, np. zmieniać liczbę półek, ich położenie czy kąt nachylenia. Ułatwia to właściwe eksponowanie owoców i warzyw, a przy tak olbrzymiej ich różnorodności i sezonowości gwarantuje, iż towar na półce zawsze będzie wyglądał atrakcyjnie.

Bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego stoiska owocowo-warzywnego jest waga. Przy doborze wag na stoisko owocowo - warzywne dużą rolę odgrywa sposób obsługi klientów w danej placówce handlowej (samoobsługa czy tradycyjna obsługa). W sklepach, w których klient jest obsługiwany zza lady, używane są wagi wskazujące tylko masę zważonych owoców lub warzyw. Samoobsługowe stoiska owocowo najczęściej wyposażane są w wagi etykietujące. Maja one duże panele klawiaturowe a także zawierają piktogramy, obrazujące asortyment stoiska.

Specjaliści doradzają by przynajmniej szalki tych wag były wykonane ze stali szlachetnej. Wówczas łatwo utrzymać je w czystości i spełnić wymogi sanitarne. Poza tym nie ma niebezpieczeństwa, że element wagi zardzewieje pod wpływem kontaktu z sokiem owocowym lub z powodu częstego wycierania szmatką.

 • ola wlochy 2011-02-18 17:53:01

  seks to moda ludzi i doroslych

 • ola polska 2011-02-18 17:51:02

  ooo to prawda bylam i widzialam

 • ola polska 2011-02-18 17:48:06

  owoce i warzywa i miud prosto od pszczul

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,36

 • Śr

  3,76

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane