Stokrotka zapłaci 31,5 zł za mkw. w Warszawie

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 13 marca 2009 11:42

Stokrotka zapłaci 31,5 zł za mkw. w Warszawie

We wtorek odbył się ustny przetarg na najem lokalu przy ul. Powstańców Śląskich w Warszawie, zajmowanym wcześniej przez Carrefoura. Najwyższa cena została zaoferowana przez sieć handlową Stokrotka.

Cena wywoławcza - 30 zł za m kw. powierzchni użytkowej lokalu i 10 zł za m kw. przylegającego do niego terenu została symbolicznie podbita do poziomu odpowiednio 31,5 zł i 10,5 zł za m kw. - Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się, że uda nam się uzyskać większą cenę. Ale dała o sobie znać sytuacja na rynku nieruchomości, która odbija się nie tylko na ofertach sprzedaży ale również najmu - mówi Sławomir Dudzik, kierownik zespołu gospodarki nieruchomościami oddziału regionalnego WAM Warszawa.

Całkowita powierzchnia nieruchomości to ponad 3 tys. m kw., w tym ponad 1,3 tys. m kw. powierzchni użytkowej lokalu i niemal 1,7 tys. m kw.
przyległego terenu. Na chwilę obecną obiekt wymaga remontu, którego koszt będzie musiał pokryć nowy najemca.

W ciągu siedmiu dni od licytacji pozostali oferenci mają prawo zaskarżyć przetarg do prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Po tym okresie zostanie formalnie ogłoszony zwycięzca.
Do października 2007 obiekt na Bemowie wynajmowany był przez Carefoura, ale umowa nie została przedłużona, gdyż po zakończeniu okresu najmu firma nie była skłonna zaakceptować wyższej opłaty za najem, zaproponowanej przez WAM.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane