Stosowanie merchandisingu wizualnego zwiększa obroty

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 21 stycznia 2010 09:04

Stosowanie merchandisingu wizualnego zwiększa obroty

Według podręczników merchandising wizualny to niezastąpiony zestaw praktycznych narzędzi sprzedaży, które wpływają na to, jakie produkty i w jaki sposób są kupowane przez klientów. Pozwala na lepszą promocję marki, maksymalizuje wartość powierzchni sprzedaży i poprawia wyniki handlowe sklepu.


Merchandising wizualny jest stosowany przez coraz mniejsze sklepy w celu wzbudzenia emocji u klientów oraz do jak najefektywniejszej prezentacji produktu. - Jeśli jest odpowiednio zastosowany, ułatwia klientom znalezienie danego produktu, oszczędzając ich czas i jednocześnie inspirując do zakupów. Merchandising to podstawa wprowadzenia i rozwoju danej marki, obejmująca prezentację sklepu i produktu, a co za tym idzie, zarządzanie przestrzenią, aranżację wystawy, działania promocyjne oraz akcje sezonowe - przekonuje Rafał Kąkol z firmy BM Studio.

Sprzedawcy powinni jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, jaką dysponują i zaplanować stosownie do niej główne punkty swojej ekspozycji.

- Ważne jest umieszczenie nowo wprowadzonych produktów obok towarów przyciągających wzrok klienta. W widocznym, centralnym miejscu sklepu, powinny być wyeksponowane produkty promocyjne. Pierwszymi działami powinien być dział świeżych owoców i warzyw, co ma przekonać, iż dalsze działy oferują produkty równie wysokiej klasy - zauważa ekspert. 

Gruowanie i oznaczanie towarów też przebiega według ustalonych zasad. - Tak zwana psychologia półki jest ważnym elementem w zdobywaniu klienta. "Równowaga trójkąta" opiera się na tym, iż nasz wzrok koncentruje się na centralnym punkcie obrazu. Dlatego produkty z najwyższą marżą muszą być umieszczane na środku półki na poziomie oczu, natomiast pozostałe towary wokół nich. Na półkach dolnych powinny być ustawione towary pierwszej potrzeby, tj. produkty często kupowane - twierdzi specjalista.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • grzesiek77 2015-09-02 10:01:01

  Dobry artykuł, oczywiście że zwiększa obroty. Sam korzystam z usług firmy merchandisingowej e mbi marketing i widać tego efekty.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,23

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane