Straty po pożarze centrum handlowego pod Nadarzynem idą w miliony

Autor: TVN24 24 sierpnia 2009 09:47

Całą noc strażacy dogaszali pożar w Chińskim Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej koło Nadarzyna - informuje TVN24. Straty wstępnie szacuje się na kilka milionów złotych.

Przed halą czekają kupcy, mają nadzieję wejść do środka. W sobotę późnym popołudniem części kupców, którzy mieli towar w hali, pozwolono wejść do środka, by zabezpieczyć to, czego nie pochłonął ogień.
Informacja o pożarze dotarła do Komendy Państwowej Straży Pożarnej o godz. 5.35. W miejsce zdarzenia natychmiast wysłano strażackie wozy bojowe. Z ogniem walczyło 25 zastępów strażaków. Po kilku godzinach akcji gaśniczej strażakom udało się ugasić pożar na parterze i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się na kolejne budynki. Jednak w wyniku nagromadzenia ogromnej ilości towarów łatwopalnych dogaszanie pierwszego piętra, które niemal w całości zostało zniszczone trwało do późnych godzin nocnych.
Wstępnie stwierdzono, że przyczyną wybuchu ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Wiadomo już, że pożar pojawił się wewnątrz budynku. Jak podkreślają strażacy dzięki sprawnej akcji gaśniczej nie spłonął cały zgromadzony w hali towar. Na początku tygodnia przyczyny pożatr zacznie badać specjalnie powołana w tym celu komisja.
Akcję gaśniczą utrudniali właściciele stoisk zlokalizowanych w hali.
We wszystkich obiektach Centrum znajduje się ponad 650 pawilonów handlowych o powierzchni od 75 do 249 mkw. każde.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,78

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane