Strefa przykasowa generuje kilka procent przychodów sklepu

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 19 stycznia 2010 08:59

Strefa przykasowa generuje kilka procent przychodów sklepu

Według specjalistów sama strefa kasy może przynosić nawet 5 proc. przychodów placówki. Wśród sprzedawców krąży opinia, iż w strefie kasy sprzeda się nawet najgorszy bubel. Wiele w tym prawdy, ale nie można przesadzać, bo bardzo łatwo zrobić z tej strefy śmietnisko.

- Planując aranżację placówki handlowej należy pamiętać, aby odpowiednio zagospodarować tę strefę. Nie można zostawić tego miejsca z myślą, że wszystko i tak się sprzeda. Należy zacząć od analizy miejsca, którym dysponujemy. Półki na produkty powinny być powiązane z boksami kasowymi. Całość musi tworzyć spójny obrazek. Widok ten powinien uspokajać klienta i umilić mu czas spędzony w kolejce - twierdzi Rafał Kąkol z firmy BM Studio.

 

Wielu właścicieli sklepów korzysta z gotowych rozwiązań różnych producentów (standy, stojaki, zawieszki itp.). Według specjalistów należy robić to z umiarem, ponieważ dość łatwo można wprowadzić na półki chaos oraz stworzyć wrażenie bałaganu w całym sklepie.

- Planując strefę kasy, nie można zapomnieć o kasjerach, którzy będą tu pracować. Należy pamiętać, iż kasjer spędza w pracy kilka godzin dziennie, więc stanowisko powinno być ergonomiczne - zauważa ekspert.

Do strefy przy kasowej powinny trafić drobne produkty w niskiej cenie - najlepiej do 10 zł. Na pewno gumy do żucia, różnego rodzaju batony
czekoladowe oraz wafelki, jajka niespodzianki, kawy w saszetkach. Nie powinno się zapomnieć o umieszczeniu półeczki z farmaceutykami. Warto przy kasie wystawić również drobne zabawki dla dzieci, cukierki czy lizaki. Jej wystrój powinien zmieniać się sezonowo np. na walentynki. Dzień Dziecka, czy inne święta. W sezonie letnim nie może zabraknąć miejsca na lody czy małe butelki wody mineralnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,49

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane