Suplementy diety mogą zniknąć ze sklepowych półek

Autor: Rzeczpospolita 26 października 2009 09:17

Rynek suplementów diety od trzech lat rośnie o blisko 20 proc. rocznie i jest już wart 2 mld zł - czytamy w Rzeczpospolitej. Zgodnie z polskim i unijnym prawem jest to żywność. Ale od 31 grudnia z supermarketów i drogerii mają zniknąć produkty jednocześnie spełniające kryteria suplementu diety i produktu leczniczego. To zatrzęsło branżą - informuje Rzeczpospolita.

Kontrowersyjne prawo miało wyeliminować możliwość sprzedaży produktów leczniczych pod przykrywką suplementów diety. Zdaniem osób z branży nie wiadomo, które produkty mogą pozostać w sprzedaży, a które mają być wycofane.
Dlatego branża opracowała projekt zmian w prawie, które mają wyjaśnić sytuację. Krajowa Rada Suplementów i Odżywek złożyła w sejmowej Komisji Przyjazne Państwo projekt zmian kilku artykułów ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Wprowadzają one jasne kryteria, metodykę i zasady kwalifikacji produktów oparte na regulacjach innych krajów UE oraz interpretacjach z wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,80

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane