Świeże zioła kupują zamożniejsi klienci

Autor: dlahandlu.pl 20 stycznia 2010 09:26

Coraz większa liczba sklepów kusi klientów ofertą świeżych ziół. - Sprzedaję bazylię i oregano, czasem rukolę - te rodzaje są najpopularniejsze wśród osób kupujących w moim sklepie. Czasem jeżeli zauważę coś nowego sprowadzam to do sklepu, jednak klienci nie są zbytnio zainteresowani. Tak było w przypadku lubczyku i majeranku - informuje właściciel sklepu w Warszawie.

Dla świeżych ziół musiało powstać specjalne miejsce ekspozycji. Rośliny, wymagają światła, stoją na ladzie kasowej. Miejsce na nie wygospodarowano kosztem powierzchni na słodycze.

- Tu klienci mogą poczuć ich aromat, który nieraz skutecznie zachęcił do kupna. Poza tym wygodnie jest mi podlewać zioła. Bez tego nie utrzymałyby się zbyt długo i poniósłbym straty - zauważa sprzedawca.

Właściciel sklepu nie zauważył jednocześnie spadku sprzedaży ziół suszonych. - Świeże rośliny są kupowane przez zamożniejszych klientów, a większość osób kupujących na co dzień w moim sklepie wybiera sproszkowane oregano i bazylię - informuje właściciel.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane