Szkolenia otwarte dla małych firm będą darmowe

Autor: Gazeta Prawna 8 kwietnia 2010 11:21

Firmy będą mogły delegować pracowników na tzw. szkolenia otwarte, nie ponosząc kosztów. Przedsiębiorcy sami realizujący projekty szkoleniowe nadal będą musieli wnosić wkład własny. Na nowych zasadach udzielania pomocy publicznej skorzystają przede wszystkim małe firmy - twierdzi Gazeta Prawna.

Firmy, które wysyłają pracowników na zewnętrzne szkolenia, nie będą musiały do nich dopłacać. Obecnie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wymaga od nich wniesienia wkładu własnego. Zdaniem ekspertów zachęci to więcej przedsiębiorstw do realizacji ciekawych projektów z zakresu rozwoju zasobów ludzkich (np. szkolenia z zakresu umiejętności kontaktów interpersonalnych).
W konkursie dotyczącym projektów zamkniętych nie zmienią się natomiast zasady udzielania przedsiębiorcom pomocy publicznej na szkolenia. Nadal ci, którzy zdecydują się na przygotowanie dla swoich pracowników projektu szkoleń zamkniętych, będą musieli wnieść wkład własny w gotówce albo w postaci wynagrodzeń pracowników szkolących się w czasie pracy.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane